Kodukontori võimalused

Täna tundub jälle hea aeg rääkida kodus töötamisest ja eelkõige sellest, kuidas muuta keskkond seda soosivaks. Mõnel on võimalus eraldada ruum kontoritoa tarbeks, teised peavad leidlikumad olema ning muudes eluruumides laua ja tooli jaoks koha leidma. Eelmine kord sellel teemal rääkides juba jagasin palju inspireerivaid koduseid töökohti. Sellega muidugi asi ei piirdu. Et kodukontoris kõik sujuks produktiivselt ning töö saaks mugavalt tehtud, peab mõtlema päris mitmele asjale: 

 • Müra ja segajate vähendamine – kuna palju töötangi kodust, siis näen kui väga mind nii paljud asjad häirivad…eriti olmelised asjad nagu näiteks pesurest, laste mänguasjad, pereliikmete omavaheline jutustamine, televiisor jne.
  Proovi leida võimalus luua ruumis visuaalne eraldatus. Keera laud nii, et oled seljaga muule “toimuvale” või leia eraldamiseks mõni riiul, liug-või voldikuks…
  Hea on ka kodus loominguliselt ringi vaadata ehk leidub mõni veel kasutu nurgake, kuhu end paigutada – näiteks pööning, kinnine rõdu, trepialune…
  Kui ei ole võimalik eraldi ruumis töötada, siis ehk aitavad hädast välja ka korralikud mürasummutavad kõrvaklapid 🙂
a6cc903b879bceaffc837eb636532df3
265e52da4a00abe7293ee24d8b453c56
00663d89541f00baa845b8af08f34570
 • Hoia tööruumis ainult tööks vajalik.
  Ära hoia kodukontoris jalgratast, mänguasju, musta pesu ja spordivahendeid. Mida enam ebaolulist ja segajaid, seda raskem on end viia töömõtetele ning leida seda mõnusat flow´d, kus oleme produktiivsed ja töö lippab. Kindlasti tuleb kasuks kõik olemasolevad asjad organiseerida riiulitesse ja kappidesse ning mõni asi võibolla hoopis viia panipaika või digitaliseerida. 
441ebaed81fa6620ea81a2d19b8f4097
15d48b4394f0fccb21f4274dc02c3be1
 • Kus ja kuidas sa istud? Nagu kontoriski, on ka kodus töötades oluline ergonoomiline tool, mis toetab su selga ega riku pikas perspektiivis tervist, rühti. Häid kontoritoole on palju ja eri hinnaklassis, eks igaüks teeb oma valiku – AGA tee see investeering. Mõtle, kui palju me päevast istume? Võibolla mõni veel rohkemgi, kui kvaliteetsel madratsil magades…
  Alternatiiviks on ka kõiksugused põnevad istumispallid ja pukktoolid, mis hoiavad juba oma disainiga meie rühi korrektse ega lase meil küürakile vajuda. Uuringud näitavad, et sellised istmed treenivad samal ajal selja- ja kõhulihaseid, lisaks paraneb vereringe, surve seljadiskidele jaotub võrdselt ja ka aju saab paremini hapnikuga varustatud, mistõttu ka tähelepanuvõime paraneb.
  NB! Siiski ei saa inimene istuda terve päeva töö juures ainult pukktooli või palli peal. Nende peal on soovitav kontoritooli asemel istuda mitu korda päevas paarkümmend minutit korraga.
 • Laud – Kui sind on pidev istumine häirima hakanud, võid proovida oma töölaud välja vahetada reguleeritava kõrgusega laua vastu, kus võimalik ka püsti või pool-istudes töötada.
 • Korralik valgustus – silmade heaolu peaks olema üks olulisemaid. Säästa neid ja hoia oma meel ergas läbi selle, et valid ka kodus õige valgustugevuse ja värvusega valgusti. Praegu on saadaval kõiksuguste funktsioonide ja reguleerimise võimalustega valgusteid – kasuta neid variante ja ära lepi vähemaga. Mõnda saab kasutada lausa valgusteraapiliselt, mis mõjuvad hästi meie üldisele produktiivsusele ning pimedal hallil ajal ka meeleolu parandavalt.
 • Rohelus ja loodus
  Kellele siis ei meeldiks lopsakas rohelus! Toataimed loovad siseruumidele meeldiva atmosfääri, parandavad õhukvaliteeti ja meeleolu. Ka kõige pisem potilill toetab ruumis tervist.
4a32d5c1329cb471aa2fb93ec0f93754

Kes aga tahab minna all-in, võib rohelust tuppa tuua ka fotorealistlike tapeetide või suurte taimeseinade näol. 

OL-08-folium-green-wall-console-W7330

Kodus töötamise puhul on minu jaoks kõige raskem olnud vahet tegemine, et kas olen kodus või tööl. Eks ajaga on see paremaks muutunud ja kasuks tuleb see, et nüüd on mul oma tööruum, mille ukse saab kinni panna.
Peale sisekujunduslike võtete ja võimaluste, on edukaks kodus töötamiseks vaja ka kindlaid reegleid ja kokkuleppeid…nii enda kui teiste pereliikmetega. Ja et tööpäevad ei veniks liiga pikaks, siis määra kindel tööpäeva lõpp. Kui tööpäev on läbi, jäta läpakas lauale ning lihtsalt kõnni “töölt” minema, nii nagu päris kontoris 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: