Projekt “Majake mere ääres”

Seekord sain terve suve käia palju Rohuneeme poolsaarel, kuna seal asuv eramu vajas uut sisekujundust. Huvitav oli projekt just seepärast, et pidin uuendama interjööri vaid osaliselt ning ilma omanikuga silmast-silma kohtumata! Kõik suhtlus käis meilide ja interneti abil ning kohapeal oli loomulikult projektijuht, kes organiseeris ehitajate tööd. Väga põnev kogemus, mille käigus õppisin jällegi palju uut juurde, eriti just seda, kuidas on parim oma ideid konkreetselt ja arusaadavalt presenteerida.

Mida me siis seal tegime? Makeover’i said esimese korruse elutoa/einestamise osa, esik, väike ja suur vannituba, kontor ja üks tuba, mis muutus lastetoast külaliste magamistoaks. Ülejäänud pool läheb tegemisse veidi hiljem. Enne asus kontor üleval ja üks lapse magamistuba all, aga oli palju loogilisem see tuba viia üles, kus teisedki toad on ja kontori osa alla tuua. Uues interjööris on palju eritellimusmööblit ja selle projekti käigus sain teha ka oma “karjääri” kõige värvilisema toa :), millest kirjutasin ka kunagi ühe eraldi blogipostituse. Mitte, et mulle värvid muidu ei meeldi, aga enne pole olnud lihtsalt sellist võimalust.
Suure muudatuse said muidugi vannitoad! Enne oli üks erk-sinise ja teine erk-punase mosaiigiga, mis ei sobitud hästi eramu mereäärse asukoha ja muude stiilinäitajatega 🙂 Ok, veits oli juba “old-school”.
Väike ülevaade fotodes, mille pildistas üles Erlend Štaub:

Sööginurka kaunistab Saarineni “Tulip” söögilaud ja Sancal’i TEA ülimugavad toolid.
Elutoas pärast väsitavat tööpäeva vedelemiseks läksime pehme diivani teed ja leidsime sobiliku Softrendi valikust. Padjad leidsin H&M’i koduosakonnast – mulle meeldivad tekstid ja inspireerivad sloganid…”Everything is gonna be alright” on alati hea meeldetuletus 🙂
Kõik aknakatted aitas valmis teha Dever – väike armas perefirma 🙂 Elutoa vaibad ja valgustid olid omanikul juba eelnevalt paigas, hetkel neid veel välja ei vahetanud, kuna sobitusid värvide ja uue interjööriga hästi.
Minu salajane lemmik valgusti BOCCI 14.7
Kurikuulsad isevärvitud seinad 🙂 Neid aitas nikerdada Tikkurilast leitud spetsialist. Koos üritasime tekitada sujuvat värvide üleminekut – tundub et õnnestus, sest tuppa astudes ei saa kohe arugi, et nad on eriliselt värvitud – jääb mulje huvitavast valgusemängust.

Tänu Softeni asjalikele pehmemööbli meistritele saime erijooniste järgi valmistada mõnusa voodi. Toas on kasutatud osaliselt Boconcepti aksessuaare, mööblit, aga ka H&M koduosakonna detaile.
Et segamatult tööd teha, on ühest toast tehtud kontor. Liigset tööstressi aitab loodetavasti leevendada mahe samblaroheline seinavärv (pildil tundub veidi erksam).
Otse vahuses vannis olles saab vaadata tormist merd, mida kahjuks pildil pole näha 🙂 Vanni Vertigo leidsin Schönbergi tootevalikust ja põrandasisene vannisegisti on Hansgrohe AXOR seeriast. Erijooniste järgi tehtud Creacore tööpinnad valmistas Eumar.
Seintel ilutsevad Casa Dolce Casa “Terra” kollektsiooni plaadid (Vivarec) ja põrandal erineva laiusega “Wood” kollektsiooni audentselt puitu imiteerivad plaadid.
Esiplaanil Schönbergi Roundo valamud ja Hansgrohe AXOR Starck segistid. Minimalistlikud aksessuarid, mis läheks kokku üldise õhulise meeleoluga, leidsime seekord H&M’i koduosakonnast.
Esik oli enne väga ebapraktiline ja ei võimaldanud asju ära panna. Kuna seina osa, kuhu mööbel paigutada, oli üsna kitsas, oli mõistlikum ruumi kasutada avatuna. Lahendasime selle seinasuuruse mooduliga, mille materjal läheb sujuvalt kokku põranda viimistlusega. Mahutasime sinna sahtliga istme, 2 suurt riiulit jalanõudele ning kaks pikka riiulit + reelingud riidepuude jaoks. Muide ülemisse riiulisse on peidetud ka valgustus, mis on suunatud lakke. Kogu projektis kasutatud eritellimusmööbel valmis koostöös Uukren mööbliga.
Minu üks lemmik valamuid Eumar Origami ja VOLA minimalistlik segisti. Vannitoa heledale teemale kontrastiks valisime mustad MENU vannitoa aksessuaarid Boconceptist.
Taaskasutatud puitu imiteerivad keraamilised plaadid leidsin Casa Dolce Casa “Wood” kollektsioonist (Vivarec)

Ja maja ENNE muudatusi:

This slideshow requires JavaScript.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: