Säästame vett – uus segisti “Sense” by Alessi & Oras

Lugesin mõned päevad tagasi vee kokkuhoiu kohta ja hakkasin uurima, milliseid modernseid ja ilusaid segisteid kodukasutusse pakutakse. Me kõik oleme kokkupuutunud automatiseeritud segistite ja duššidega ühiskondlikes ruumides ja veekeskustes, kuid kui paljud kasutavad neid süsteeme ka kodus?
Leidsin läbi ORASE ühe tõeliselt pilkupüüdva elektroonilise segisti Sense, mis ühendab endas tippdisaini ja säästlikku tehnoloogiat. Sense’i on disaininud Alessi jaoks disainer Rodrigo Torres. Valikus on kaks mudelit, üks mõeldud kööki (La Cucina) ja teine kaunistama vannituba (Il Bagno).
IL BAGNO ALESSI SENSE BY ORAS

Sense valamusegisti viib segistite disainistandardi uuele tasemele. Esmaklassiline kvaliteet ja stiil igas detailis. Segisti avaneb kuueks sekundiks, kui sellele hetkeks õrnalt vajutada. Pikema vajutuse korral süttivad koos segisti avanemisega LED-märgutuled ning kui kasutaja pole segistit varem kerge vajutusega sulgenud, sulgub see automaatselt ühe minuti möödudes. Temperatuuriseadekahva abil saate muuta ka veevooluhulka.

LA CUCINA ALESSI SENSE BY ORAS

Väliselt stiilne ja olemuselt funktsionaalne Sense köögisegisti kaunistab igat modernset kööki, kus hinnatakse uuenduslikke tehnoloogilisi lahendusi. Köögisegistil on pööratav jooksutoru ning nõudepesumasina ventiil, mis sulgub automaatselt (kolme või kaheteistkümne tunni järel), aidates sellega vältida võimalikke veekahjustusi.

Elektroonilised segistid aitavad säästa vett just kõige rutiinsemate ja tavapärasemate veerituaalide käigus, kus hambaid pestes jätame vahel vee liiga kauaks jooksma või kui lapsed ei sulge veekraane korralikult. Muide Oras on läbiviinud ka uurimuse, mille käigus nad vahetasid välja Soomes Uusikaupunki linnas elava 10 pere kodused segistid ja dušid. Kolme aasta jooksul jälgisid nad kodude veetarbimist ning tulemusena said kinnitust, et vettsäästvate segistitega langes veetarbimine ühes peres peaaegu 18 000 liitrit/ aasta kohta.

Tihti kipuvad väga funtsionaalsed ja mõistlikud ostud olema…kuidas nüüd öelda, esteetiliselt mitte just kõige esinduslikumad 🙂 Sense segisti tõestab vastupidist. Ilu ja funktsionaalsus käivad käsikäes ja tegelikult võiksid olla lahutamatud.

Lisaks leidsin huvitavaid fakte veetarbimise kohta EE energiasäästu blogist:

– Voolava vee all nõusid pestes kulutab keskmine 4-liikmeline perekond ligi 4 eurot nädalas.
– Keskmine vanniskäik võtab ligi 200 l vett, 8-minutiline dušš veesäästliku dušiotsiku puhul aga 70 liitrit.
– Säästlike nõudepesumasinatega on võimalik kokku hoida kuni 90% vett ja kuni 60% vee soojendamiseks kuluvat energiat.
– Tualettpotti valides tuleks kindlasti eelistada kahe kambriga potte, mille puhul saab reguleerida palju vett korraga kasutada. Vanemate tualettpottide puhul on aga abiks üks kaval nipp: poti veekulu vähendada kuni kolmandiku võrra, kui asetada veepaaki näiteks veega täidetud pudel.
* Igihaljad on ka soovitused keerata kraan kinni hammaste harjamise, seebitamise või habemeajamise ajal 🙂
Et saada teada, millised vannitoad mulle meeldivad, mine tutvu inspireerivate leidudega minu Pinteresti leheküljel SIIT 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: