Valgustatud Eesti

Pimedal detsembrikuul tahaksin teie tähelepanu ja fookuse tuua meil Eestis disainitud valgustitele, sest need on märkimisväärselt kaunid:

3+lamps+med+quality+150ppiKeraamilised SOLID SPIN valgustid Tamma Design aka disainer Johanna Tammsalu loomingust

flotKvaliteedist ja toodete kestvusest lugupidavad OOT-OOT stuudio disainerid on teinud ühe igati praktilise ja soojalt põhjamaise valgusti FLOT, millel on ka helisummutavad omadused.

PULO disain treib, puurib ja freesib lihtsaid kuid piisavalt kõnekaid valgusteid, et igas interjööris tähelepanu saada. Valikus on tegelikult erinevaid minimalistlikke valgusteid, mida eristab igaühele omane mänguline funktsionaalsus.

WideHead loob erilisi ja kordumatuid valgusteid, millest üks mulle enim meeldiv on vineerist geomeetriliste kujundite harmoonial toimiv seeria SKELETON.

Ceiling_Lamp_solarcompact1200-1200x600.jpgKasevineer on muidugi väga tänuväärne materjal, millega ka paljud teised katsetavad ning loovad. Ei saa mainimata jätta looduse ürgsest geomeetriast inspireeritud valgustit SOLAR, mille disaineriks Jaanus Orgussaar.

kellukasMärkan siinkohal, et Eestis on palju puidust valgusteid! Üks väärikas ja mõnusa joonega näide on valgusti KELLUKAS, mis disainitud ideedest pungil Elmet Treieri poolt 🙂

buoy-garden-4.jpgLinnaruumi oma geniaalsete lahendustega rikastav disainistuudio Keha3 on loonud kaasaskantava & ka välitingimustes vastupidava valgusti BUOY, mida saab kasutada ka siseruumides. Buoy saab riputada ehitiste seintele, asetada aia nurgale ja soovi korral ka käsitsi tehtud võrguga “riietada”, et talle veel merelähedasem välimus luua.

PAC Pendant_1.jpgRetroliku välimusega PAC rippvalgusti märksõnadeks on lamineeritud bambus ja alumiinium, autoriks Austraalias ja maailmas ilmategev disainer Martin Tauts Red Block disaini-duost.

TVellama17-22.jpgSilmatorkavalt moodne kroonlühter X Position on loodud Seos stuudio poolt (peadisainer: Tõnis Vellama). LED valgusallikatega valgustit on võimalik tellida nii rõõmsa värvilahendusega kui ka valge ja hallina.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: