Uudistoode – Stankke

Vau-vau ja veelkord VAU! Avastasin läbi meeldiva juhuse veel ühe märkimisväärse Eesti disaintoote, mille üle peaksime uhked olema ja mida võibolla ei raatsigi riiete alla peita – STANKKE. Tegemist on tõeliselt ajatu disainiga täispuidust riidestangega, mis sobib minu meelest paljudesse erinevatesse interjööridesse alates esikust & magamistubadest ning jätkates ka avalikus ruumis, kontorites, kohvikutes. Nagu ka näha ja aimata, on Stankke inspireeritud põhjamaisest lihtsusest ning, mis minu jaoks kõige olulisem – see on TUGEV nagu tamm ja funktsionaalne. Tugevust testisime nii, et hüppasime kätega toru peale 😀 mõni tugev laps saaks lõuatõmbeid harjutada…(vanema juuresolekul).

Maris-Savik_Stankke_166_large

Koosneb ta ainult neljast läbimõeldud detailist, mille kokkupanemiseks pole vaja mitte ainsatki kruvi ega ka meile kõigile nii väärtuslikku aega. Et veenduda vaata kindlasti, kus Stankke pannakse kokku reaalselt 30 sekundiga!

PS. väga tahan ära mainida, et videos nähtud stiilsed riidepuud on samuti Eesti disain ning neid meisterdab bränd nimega WOH, kellel lisaks on tootmises ka minimalistlikud vildist tumbad.

12792367_486754474841456_3081911258410559894_o

AGA tagasi Stankke juurde.
Tugev alumiiniumist toru on hetkel värvitud klassikaliselt valgeks, kuid edasiarendusena võiks tulevikus ehk saada ka spetsiaalselt projektile ja soovidele RAL koodiga toone. Ja miks-mitte teha neid erimõõdus, näiteks lastetuppa veidi väiksem S ja suurematele L, et ka pikad maani mantlid ära mahuks.

IMG_1873_4_5_fused-vähendatud_large

Stankke suur pluss on ka igati sujuv ja “õlitatud” liikumismugavus, mis on saavutatud tänu pöörlevatele & fikseeritavatele ratastele. Ei anna võrreldagi minu eelmise kerg-stangega, mis ostetud soodsalt kuskilt tavalisest poest a’la Jysk vms. Õigemini see on ammu lagunenud ja temaga ei tasugi enam midagi võrrelda…viimastel aastatel olen aina enam pidanud õigeks minu isa ütlust, et ta polevat nii rikas, et odavat asja osta. Mul isiklikult on vähemalt 10 halli karva peas nendest lagunevatest ja kehvasti läbimõeldud toodetest, mis seda maailma täidavad. Vahelduseks saab ka midagi kiita – Stankke puhul on näha ja tunda, et ta on mõeldud kestma ning kestma võibolla ka nii kaua, et seda oma disaini ja muidu keskkonnateadlikele lastele edasi pärandada 🙂

Maris-Savik_Stankke_041

Rohkem infot STANKKE kohta, leiate nende kodulehelt: www.stankke.com ja Instagramist: https://www.instagram.com/stankke_rack/

IMG_2344_5_6_fused_large

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: