Miks odav on kole?

Võibolla on see liiga julm ja lihtsustatud väide, aga enamus juhtudel on see paikapidav. Koleda all mõtlen ma palju erinevaid asju. Või…kas olete märganud et kõik ilus on kallis?! Ja ilu mõiste on ka lai lai lai. Seda enam, et ilu on vaataja silmades, eksole? 
Nii tihti leian end kalkukeerimas oma pangakonto ja poes olevate asjade üle, lootuses leida mõni kadumaläinud miljon 😀 enamasti tulen pilve pealt ruttu alla ja  lepin faktiga, et asi mis mulle meeldima hakkas on liiga kallis…positiivne selle protsessi juures on see, et leidsin asja, mis mulle väga meeldis ja nüüd tean mida edasi otsida – olen leidnud idee/sihi, leida samasugune asi aga soodsamalt. Kuigi ma ei taha osta kõige kallimaid asju, siis kõige odavamaid ma ka ei valiks. Mu isa ütleb alati, et ta pole nii rikas, et odavat asja osta. See ei tähenda, et ta asjatult raha raiskaks. Mõte seisneb lihtsalt selles, et odav kaup/teenus on tavaliselt halvema kvaliteedi või piiratud valikutega. Ta ei taha riskida sellega, et peab diivanit iga aasta vahetama, see oleks ju raha raiskamine! Siit tulebki mõtlemise koht…milles oled nõus kompromisse tegema? Peab kõik plussid ja miinused kokku lugema, väga põhjalikult kaalutlema, millest hinna erinevused on tingitud ja siis otsustama. Mööblit valides on hinnaerinevus materjalides, süsteemide ja võimaluste rohkuses (või just vähesuses)…aga oluliseks osutub ka, kust kohast on ese pärit ja kelle poolt tehtud. 
Tegelikult kirjutan seda lugu sellepärast, et olen nüüd pikalt reisinud ja kokkupuutunud maitsetu disainiga. Olen näinud ka palju väga geniaalseid lahendusi! Ja mind on alati pannud mõtlema 1 asi. Miks odav peab olema kole? Või õigemini, miks see tavaliselt nii kipub olema…jah, mõned inimesed ei ole üldse huvitatud enda ümber või seljas olevatest asjadest, aga võiksid ju? Kuna minu reis on väga “budget” piirides, on see tähendanud et ööbin soodsates kohtades. Ja need hotellid, hostelid kus viibinud olen, karjuvad tihtilugu halbadest sisekujunduse valikutest. Muidugi on mul reisides ükskõik, kuna ma ainult magan seal hotellis ja enamuse oma päevast ei veedagi seal. Aga see ei takista mind mõtlemast. Miks nad just sellised keraamilised plaadid valisid, milleks selline kardin, voodipesu…ja mida kõike veel. Ütlete, et see on odav koht ja mida muud ma siit leida ootasin? Aga odavate asjade seast leiab ju ka ilusaid…kui hästi otsida. Ja isegi kui kvaliteet pole mõnikord nii oluline, siis maitsekaid mustreid või materjale on ju võimalik väga soodsalt kombineerida. Tahaksin, et kõiki ümbritseks ilu & funktsionaalsus 🙂 Keegi tark (William Morris) ju ütles, et ära oma asju, mis pole funktsionaalsed või ilusad. Nõustun temaga aina enam…Võibolla selleks ongi vaja sisekujundajat või vähemalt sisekujunduse pisikuga inimest? Kes heameelega teid suunab selles värvide, mustrite, materjalide ja üldse keeruliste valikute maailmas. Aitab teil leida suurest heinakuhjast kuldset nõela…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: